SIKÇA SORULAN SORULAR

Rezervasyonumu transferden ne kadar süre önce yaptırmalıyım?

Rezervasyonunuzu en az 8 saat önce yaptırırsanız transferinizi gerçekleştirebiliriz. Acil karşılamalarınız için bize telefonla ulaşabilirsiniz ve araçlarımızı kontrol edip size araç yönlendirebiliriz.

Karşılama ya da transfer esnasında benimle nasıl iletişim kuracaksınız?

Önceden talebiniz halinde vereceğiniz mobil ya da sabit telefon numarasını transferinizi gerçekleştirecek personelimizce aranacaktır. Böyle bir talebiniz olması durumunda telefonunuzu açık tutmaya özen gösteriniz.

Havalimanı karşılamalarında personelinizi nerede göreceğim?

Eğer havalimanından karşılama rezervasyonunuz varsa personelimiz iç hat ya da dış hat çıkışlarında isminizin yazılı olduğu bir pano taşımaktadır. Bunun dışında karşılama personelimizin telefon numarasını da rezervasyonunuz esnasında size SMS olarak gönderilecektir.

Transfer personeliniz daireme kadar gelip eşyalarımın taşınmasına yardımcı olacak mı?

Sürücülerimiz, güvenlik nedeniyle araçlarını terk edememektedirler. Ancak eşyalarınızın araca yüklenmesi konusunda size yardımcı olacaklardır.

Ne kadar süre önce rezervasyonumu iptal edebilirim?

Horasan Transfer, trafikten dolayı Anadolu yakası transferleriniz için en az 3, Avrupa yakası transferleriniz için en az 2 saat önce bilgi vermenizi sizden rica etmektedir. İptal işlemi sizin arama saatinizden hemen sonra gerçekleştirilir ve sizden sadece iptal etme ücreti alınır.

Rezervasyonum için son dakika değişikliği yapabilir miyim?

Anadolu Yakası rezervasyonlarınız için en az 3, Avrupa Yakası rezervasyonlarınız için en az 2 saat önce rezervasyon değişikliğiniz hakkında bilgi vermeniz halinde size uygun transferi hemen programlayabiliriz. Acil aramalarınızda hizmetinizin görülmesi için tüm imkanlarımız kullanılacaktır.

Havalimanından karşılama talep ettiğim zaman önceden rezervasyonum olmasa bile sizi arayabilir miyim?

Takvime bağlı olmayan taleplerinizde genellikle sizin için çözüm üretiyoruz fakat öncelikle servis verip veremeyeceğimizi kontrol etmemiz gerekiyor. Lütfen havalimanına ulaştığınızda bizi 0 850 346 31 41 numaralı telefonumuzdan arayıp bilgi alınız. Fakat size normal ve gecikme olmaksızın bir karşılama için önceden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Rezervasyon işlemini nasıl gerçekleştirebilirim ?

0 850 346 31 41 telefon numaramızı arayarak ya da info@horasanturizm.com mail adresimize talebinizi mail attığınız da en kısa sürede geri dönüş sağlanacaktır.

Rezervasyon sonrası sözleşmeyi nasıl gönderebilirim?

Size daha iyi hizmet sağlayabilmek adına rezervasyon sonrası tarafınıza bildirilen sözleşmeyi info@horasanturizm.com adresimize mail yoluyla ulaştırmanız gerekmektedir.

Eşyamı unuttum ne yapmalıyım?

Rezervasyon sırasında size bildirilen acil durumda kullanabileceğiniz telefon numarasına ya da info@horasanturizm.com adresimize mail yoluyla ulaşarak eşyanızın tarafınıza adrese kargo ödemeli gönderilmesini talep edebilirsiniz.

İndirimden kimler yararlanabilir?

0 850 346 31 41telefon numaramızı arayabilir fiyat ve indirimler hakkında bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda info@horasanturizm.com adresine göndereceğiniz mail yolu ile en kısa sürede tarafınıza dönüş yapılacaktır.

Faturamı nasıl alabilirim?

Rezervasyon sırasında ve ya transfer sonrası bildireceğiniz fatura adresine faturanız kargolanacaktır.

Tekerlekli sandalye ile seyahat edebilir miyim?

Tekerlekli sandalye ile seyahatleriniz sırasında sandalyenizin katlanabilir olup olmadığını tarafımıza bildirdiğinizde transferiniz koşullara göre gerçekleştirilecektir.

Küçük bebeğimle seyahat ediyorum, bizim için bebek koltuğu temin edebilir misiniz? Çocuk koltuğunu kullanmam gerekli mi?

Önceden talebiniz halinde çocuk koltuğu temin ediyoruz. Türkiye yasaları gereği 6 yaşından küçük çocukların yetişkin kucağı ya da bebek koltuğu ile seyahat etmesi gereklidir.

Araçlarınızda maksimum kaç kişi seyahat edebilmekteyiz?

Araçlarımız 9 – 16 – 27 ve 46 kişiliktir.

Kafes içindeki küçük evcil hayvanlarımı sizinle taşıyabilir miyim?

Evet araçlarımızın arka koltuklarına sığacak kadar olan kafesli hayvanlarınızı taşıyabilmekteyiz.

Yalnız seyahat etmek için çocuklarımız kaç yaşında olmalı?

Çocuklarınız yalnız seyahat edebilmeleri için 16 yaş ve üzerinde olmaları gerekmektedir.

Peşin ödemelerimde faturayı nasıl edineceğim?

Rezervasyon esnasında sizden aldığımız bilgilere göre önceden düzenleyeceğimiz faturayı sürücümüz size teslim edecek; Ya da aracımızdan faturayı almaz iseniz kargo ile adresinize ulaştırıyoruz.

Dövizle ödeme yapabilir miyim?

Evet dövizle ödeme yapabilirsiniz. O gün ki TCMB alış kuru üzerinden hesaplayacağımız tutar üzerinden ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bahşiş vermem gerekli mi? Bahşiş için belirli olan bir yüzde var mı?

Hayır yok. Tamamen kendi tercihlerinize göre hareket edebilirsiniz.

Kredi kartı ile ödeme yapabilir miyim?

Evet rezervasyonunuz esnasında kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz?

Bekletme ya da gecikmem durumunda ekstra ücret vermem gerekiyor mu?

Evet havalimanında 30 dakika ve üzeri beklemelerimizde bir ekstra ücretimiz var. Bunun dışında havalimanı karşılamalarımızda gideceğimiz yöndeki her ekstra 10 dakika ve üzeri beklemelerimizde de ekstra ücret talep ediyoruz. Havalimanına transfer için böyle bir ekstra talebimiz yok.

Önceden almış olduğum fiyatınız otopark ve köprü ücretlerini içeriyor mu?

Evet size vermiş olduğumuz fiyat ( beklemeler hariç ) hepsi dahil ücretimiz.

Ödememi size rezervasyon esnasında yapabilir miyim?

Evet size vereceğimiz “banka hesap numaralarımıza” havale edebilir ya da “mail order” yoluyla kredi kartınızdan tahsilatını gerçekleştirebiliriz.

Kredi kartı ile gerçekleştirmiş olduğum ödemeler için makbuz alabilecek miyim?

Evet yolculuğunuz esnasında önceden mail order yoluyla yapmış olduğunuz ödemelerin slipleri size teslim edilecektir.

Kayıp eşyalar için ne yapmam gerekiyor?

Eğer bir eşyanızı aracımızda unuttuğunuzu düşünüyorsanız bizi telefonla arayabilir, web sitemizde bulunan online kayıt eşya formunu doldurabilir ya da bize maille bilgi verebilirsiniz. Bir müşteri hizmetleri yetkilimiz gerekli araştırmanın sonunda size bilgi verecektir. Eşyalarınızı ofisimizden teslim alabilir, kaldığınız adrese transfer ücretini ödeyerek teslimatını talep edebilir, yurt içindeki talepleriniz için Yurtiçi Kargo ya da yurtdışı talepleriniz için Dhl Express’le göndermemizi talep edebilirsiniz.